Morso vroubkovaná grilovací pánev 280x34 mm N.A.C.

62354401

Morso litinová vroubkovaná pánev je určena zajména pro přípravu šťavnatých steaků na menším množství tuku. Vroubky na pánvi vtisknou masu atraktivní mřížku a vysoká teplota litiny zajistí rychlé zatáhnutí masa a tím šťavnatost steaku.  Lze použít pro všechny typy varných povrců včetně indukce. 

Více informací

Do 14 dnů

3 270,00 Kč

Více informací

Morso vroubkovaná litinová pánev má ideální velikost pro velkou rodinu.Je určena zejména pro přípravu šťavnatých steaků na menším množství tuku. Vroubky na pánvi vtisknou masu atraktivní mřížku a vysoká teplota litiny zajistí rychlé zatáhnutí masa a tím šťavnatost steaku. Vhodná pro všechny typy varných povrchů včetně indukce.

Materiál: smaltovaná litina
Barva: černá
Rozměry: Ø28 cm x 3,5 cm
Hmotnost: 3,6 kg
Kód: 62982400

Nová řada litinového nádobí Morsø N.A.C. je pojmenována po N.A. Christensenovi, zakladateli malé slévárny MORSO v r. 1853. Od r.1915 firma dodává nejen kamna na dánský královský dvůr, ale i litinové nádobí. Nová řada nádobí je tedy oslavou 100 letého úspěchu, ale i nezničitelného ducha dánské litiny.

Litina je tvarově stálá, odolná proti mechanickému poškození, dobře rozvádí teplo a snese dlouhodobé tepelné zatížení. Litinové nádobí Morso je vhodné pro všechny zdroje tepla včetně indukce. Nádobí s dřevěnou rukojetí se však nehodí do trouby nebo na otevřený oheň.

Při správné péči slouží kvalitní litinové nádobí několika generacím. Každý hrnec, kastrol nebo pánev je tak kouskem kulinářské historie a během svého života bude svědkem mnoha kulinářských trendů.

Před prvním použitím je vhodné nádobí umýt houbičkou v horké vodě, avšak bez použití saponátů. Omyté nádobí dobře osušíme, potřeme jedlým olejem, zahřejeme a poté vytřeme papírovou utěrkou. Tento proces můžeme ještě zopakovat. Nádobí tak bude připraveno pro první použití. Zcela nevhodné je toto nádobí mýt v myčce. Mycí prostředek by se dostal do pórů a "kazil" by chuť jídla. Z tohoto důvodu nepoužívejte ani žádné saponáty. Nádobí také není vhodné pro uchovávání jídla, naopak servírovat pokrmy můžete přímo z něj.

Litinové nádobí neobsahuje žádné chemikálie, je nepřilnavé a poskytuje nejlepší podmínky jak pro přípravu rychlých každodenních pokrmů, tak i náročnějších jídel.

 
Designér Klaus Rath vytvořil kombinaci grilovací pánve, hrnce a pečící nádoby -  Morso Cocotte.
Set se skládá z hrnce  a grilovací pánve, které jsou použitelné i samostatně, avšak jejich kombinací  získáte  multifunkční nádobí.
Otočením grilovací pánve vytvoříte pokličku na hrnec a získáte tak pekáč. Celou kombinaci můžete otočit vzhůru a hrnec tak slouží jako poklice na grilovací pánev.To je velmi užitečné, potřebujete-li např. nechat „dojít“ steaky.
Morso Cocotte můžete použít prakticky na cokoliv. Použitý jako pekáč pro přípravu masa či zeleniny zachovává vitamíny a nádhernou vůni připravovaného jídla. Nemusíte přidávat žádný tuk a připravíte tak zdravý pokrm. Zeleninu či maso můžete podlít vínem nebo vývarem, případně jen vodou.
Pánev je velmi vhodná také pro přípravu ryb nebo na pečení chleba či různého pečiva.
Morso Cocotte můžete ponechat v troubě bez dozoru a věnovat se jiné činnosti.
Nádobí je velmi elegantní a lze jej použít i pro servírování na stůl. Je vyrobeno z vysoce kvalitní litiny, která je opatřena dvojím smaltováním. Životnost nádobí je několik generací.
Morso Cocotte je vhodný do trouby, na všechny typy sporáků včetně indukce, na gril i na otevřený oheň.

Recenze

Napsat recenzi

Morso vroubkovaná grilovací pánev 280x34 mm  N.A.C.

Morso vroubkovaná grilovací pánev 280x34 mm N.A.C.

Morso litinová vroubkovaná pánev je určena zajména pro přípravu šťavnatých steaků na menším množství tuku. Vroubky na pánvi vtisknou masu atraktivní mřížku a vysoká teplota litiny zajistí rychlé zatáhnutí masa a tím šťavnatost steaku.  Lze použít pro všechny typy varných povrců včetně indukce. 

Napsat recenzi

15 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: