Magnetický teploměr Vanellus

Magnetický teploměr na kamna Vám pomůže zužitkovat co nejvíce energie z dřeva v kanadských kamnech. Oceňovaný jako dárek, doporučovaný jako základní příslušenství.

Více informací

Do 14 dnů

490,00 Kč

Více informací

Magnetický teploměr Vám pomůže zužitkovat co nejvíce energie z dřeva v kanadských kamnech.

Velmi vhodný jako dárek každému majiteli krbových kamen.

MAGNETICKÝ TEPLOMĚR aneb PROČ POUŽÍVAT TENTO TEPLOMĚR?
Krbová kamna bez teploměru jsou jako auto bez tachometru.
Na teploměru přesně uvidíte, kdy je hoření příliš rychlé a spaluje hodně dřeva, a tím dochází k neefektivnímu hoření krbových kamen.
Je nemožné při pohledu na hořící plameny přesně určit, jaká je teplota uvnitř krbových kamen a komínu. Magnetický teploměr Vám pomůže určit teplotu a tím zabrání přehřívání krbových kamen a možnému poškození díky vysoké teplotě.
Pokud je teplota kamen příliš nízká, dochází k zakuřování a vzniku nebezpečného kreosotu a dehtu. Magnetický teploměr Vás informuje, když je teplota příliš nízká.
Pomocí magnetického teploměru dosáhnete bezpečného provozu.
INSTALACE – Magnetický teploměr připojte na kouřovod či na kamna. Nejlepší umístění je přibližně 12 palců (30cm) nad horní částí kamen. Skládací rukojeť Vám umožní pohybovat bezpečně teploměrem i v případě horkých kamen.
SNADNÉ POUŽITÍ - Najdete v manuálu výrobce krbových kamen.
Hlavní pokyny pro nejlepší provoz:
* 475° F a vyšší (250° C): plýtvání energií, ohrožení bezpečnosti. Vysoké teploty mohou vzniknout při rozhoření, ale dále není doporučeno takto vysoké teploty hoření, mohl by se vznítit kreosol
* 230° F až 475° F (110° C - 250° C): správná provozní teplota. Dobré spalování a nejlepší účinnost
* Méně než 230° F (110° C): Spalování je moc chladné. Nedokonalé spalování způsobuje kouř, saze a nebezpečný kreosot. Doporučujeme otevřít přívod vzduchu nebo přidat suché dřevo
SPOTŘEBA DŘEVA A PRODLOUŽENÍ DOBY HOŘENÍ Tento teploměr vám pomůže vyhnout se nadměrné spotřebě dřeva. Pokud hoří dřevo příliš rychle, nevytváří se v místnosti více tepla, ale přebytek energie se ztratí až v kouřovodu. Pokud hoří kamna v efektivním rozsahu provozních teplot, prodlouží se tím doba hoření a spálí se méně dřeva.

Recenze

Napsat recenzi

Magnetický teploměr Vanellus

Magnetický teploměr Vanellus

Magnetický teploměr na kamna Vám pomůže zužitkovat co nejvíce energie z dřeva v kanadských kamnech. Oceňovaný jako dárek, doporučovaný jako základní příslušenství.

Napsat recenzi

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

6 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: